0

فيلتر هاي توري و ميكروفيلتر و فيلتر ديسكي Screen &Disc Filter

تماس بگیرید 

تاریخ انتشار  1398/3/11 / تعداد نظرات  0 / تعداد بازدید  1390 /

فيلتر هاي توري و ميكروفيلتر و فيلتر ديسكي Screen &Disc Filter

فيلتر توري Screen Filter  :
نحوه كاركرداين فيلتر ها بدين صورت است كه آب با عبور از روزنه هاي ريز توري كه فضاي باز آن متناسب با حجم آب ورودي بوده عمل فيلتراسيون را انجام مي دهد .
به طور كلي اين مرحله آخرين مرحله فيلتراسيون مي باشد زيرا كه جلبك ها و باكتري هاييكه در اين مرجله وجود داشته و مي تواند باعث انسداد نازل ها گردند به علاوه ذرات شن و ماسه و خاك رس و سيلت هاي ريزي كه در آب هاي طبيعي خام وجود دارند در اين مرحله بايستي از آب جدا شود .
نوع فيلتر هاي توري را براساس قطر نازل خروجي و قطر و نوع  ذرات موجود در آب انتخاب مي نمايند .
از اين نوع فيلتر ها با مش هاي مختلف در استخر هاي شنا و صنايع غذايي و شيميايي و ......مي توان استفاده نمود .
مكانيزم عمل فيلتر هاي توري و ديسكي مشابه يكديگر بوده با اين تفاوت كه سطح فيلتراسيون در فيلتر هاي ديسكي بيشتر از فيلتر هاي توري مي باشد در نتيجه فاصله زمان هاي متوالي بين دو شستشو بيشتر بوده و ظرفيت آن بزرگتر است .
البته عموما” فيلتر هاي ديسكي كه در ايران مورد استفاده مي باشد از نوع وارداتي بوده و در ايران ساخته نمي شود ولي اين شركت با استفاده از كارتريج فيلتر هاي ديسكي وارداتي خود اقدام به ساخت فيلتر هاي ديسكي با بدنه هاي فولادي كربن استيل و استنلس استيل ( بنا به سفارش ) قابل استفاده در آبياري تحت فشار نموده است .
ويژگي هاي فيلتر توري و فيلتر ديسكي :
با جداسازي ذرات ريز شن و ماسه از سيستم باعث افزايش عمر شير فلكه ها و الكترو پمپ و شير هواگيري ويكطرفه و ...... و ساير قطعات مكانيكي موجود در شبكه ميگردد
با جدا سازي نهايي ذرات ريزي كه مي تواند باعث انسداد نازل  ها ( دريپر- نوار تيپ – لوله دريپر دار- آبپاش ها و ......) گردد طول عمر سيستم را افزايش مي دهد
امكان شستشوي اتومات  و نيمه اتومات و شستشوي معكوس را بدون دخالت دست دارد .
نيازي به تعمير و نگه داري نداشته و طول عمر  سيستم تصفيه بسيار زياد است .
افت فشار دراين توري ها حداقل ممكن مي باشد و دبي آن نيز قابل توجه است
مشخصات فني :
بدنه اصلي اين فيلتر ها از سيلندرهاي فشار قوي ازجنس كربن استيل با SCH 80    يا   SCH 40      مي باشد ولي امكان ساخت آن با بدنه از جنس سيلندرهاي فولادي استنلس استيل بنا به سفارش وجود دارد  .
سيلندر بدنه اصلي بوسيله جوشكاري بر اساس استاندارد ASME    &     ASTM      ساخته شده سپس سند بلاست مي گردد و پس از چربي گيري و اسيد شويي به منظور پوشش نهايي و حفاظت در برابر خورندگي گالوانيزه مي شود البته امكان استفاده ازروش پوشش و رنگ آميزي الكترو استاتيك  بنا به سفارش نيز وجود دارد .
توري   داخلي فيلتر هاي توري كه به تعداد 2 عدد براي هر فيلتر توري و در داخل آن تعبيه شده   از جنس استنلس استيل 316 مي باشد  و روي بدنه مشبكي كه  از جنس پلي اتيلن بوده  نصب و فيكس شده است .
بدنه اي كه توري روي آن سوار شده و از جنس پلي اتيلن مي باشد  مشبك و سوراخ دار بوده وقطر سوراخ هاي لوله پلي اتيلن فوق از 12 ميليمتر تا 40 ميليمتر متغير است . معمولا” فيلتر هاي داخلي فيلتر توري 2عدد بوده كه يكي از آن ها روي لوله بزركتر سوار شده و ديگري كه روي لوله كوچكتر سوار مي گردد در داخل فيلتر بزرگتر جاسازي مي شود و معمولا” مش اين دو توري كمي متفاوت مي باشد كه با اين عمل ظرفيت فيلتر  و سطح فيلتراسيون را افزايش داده و راندمان فيلتر نيز بالاتر مي رود و در نهايت فاصله زماني بين دو شستشوي متوالي  افزايش پيدا مي نمايد .
در فيلتر هاي ديسكي كه بدنه آن از سيلندرهايي از جنس كربن استيل و استنلس استيل است داراي صفحات و ديسك هاي پلاستيكي شيار دار بوده كه با قرار گرفتن روي يكديگر روزنه هاي ريزي را ايجاد مينمايد  كه در حقيقت محل عبورآب مي باشد
ظرفيت فيلتر هاي ديسكي بر اساس تعداد صفحه و قطر اين ديسك يا صفحه تعيين مي گردد
مش توري استنلس استيل  بين 200 الي 80 در نظر گرفته مي شود و مش ديسك فيلتر هاي د يسكي  نيز عموما” 120 مي باشد. اتصالات مصرفي در بدنه فلزي فيلتر توري و ديسكي عموما” از كلاس PN  :  16   مي باشد .
اضافه به سبد خرید

درباره ما

 رام قطره آراد شرق با سالها تجربه در زمینه تولید تجهیزات ایستگاه های فیلتراسیون و طراحی و اجرای سیستم های  هوشمند آبیاری مفتخر به ارائه خدمات به هم ميهنان بزرگوار مي باشد. در طي ساليان گذشته رضايتمندي مشتريان از افتخارات مجموعه ماست


عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

تماس با ما

مشهد - پیامبر اعظم 101 (آزادی 155 ) - مجتمع سنتو صنعت - سوله سوم سمت راست

051-37272147

09021005797

Fanavar.ram.ghatreh@gmail.com